مشارکت نهادها و سازمان‌ها در خرید بن کتاب

مشارکت نهادها و سازمان‌ها در خرید بن کتاب

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد از تشکر و قدردانی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از وزارت ارشاد بابت برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.

حسین نوش آبادی درباره جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با وزیرارشاد و معاون فرهنگی وی که با محوریت برگزاری برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تشکیل شد، با اشاره به حضور و بازدید مقام معظم رهبری و روئسای قوای مقننه، مجریه و قضایه از نمایشگاه کتاب، گفت: حضور معظم له در نمایشگاه کتاب تهران بسیار ارزشمند و پربرکت بود و سبب دلگرمی مسئولان وزارت ارشاد شد.

معاون پارلمانی وزارت ارشاد توضیح داد: در این جلسه آقای جنتی اشاره کرد که حضور حداکثری ناشران داخلی و خارجی، حضور پررنگ بخش خصوصی، صنوف، تشکل‌های نشر، حضور موثر کشورها و ناشران حوزه تمدنی ایران به وی‍ژه کشورهای همسایه، همچنین حضور چهره‌های فرهنگی، هنری، تنوع مناسب  کتاب‌های ارائه شده، برگزاری نشست های علمی فرهنگی و مباحث مربوط به موضوع کتاب، نمایشگاه امسال را به باشگاه فرهنگی تبدیل کرده بود.

به گفته وی، وزیر فرهنگ و ارشاد ادامه داد: حضور مقامات، مفاخر استان‌ها، حضور مهمانان ویژه، شرکت 22000 عنوان کتاب چاپ اول سال 93 در سالن کارنامه نشر و نمایش 4000 کتاب برگزیده سال 93 از 16 جشنواره ملی از نقاط شاخص نمایشگاه بیست وهشتم کتاب تهران بود.

در این جلسه وزیر ارشاد به افزایش و تقویت خدمات رفاهی به غرفه داران و مراجعه‌کنندگان با اشاره و اظهارکرد: ساماندهی یارانه خرید کتاب، جذب بن رایگان، به استثناء اهل قلم و تقویت بعد مشارکتی یارانه خرید کتاب نهادها و سازمانها، جلب مشارکت هشتاد و پنج درصدی نهادها و سازمان‌ها در خرید بن کتاب از دیگر اقدامات مفید وزارت ارشاد در نمایشگاه سال جاری بود.

نوش آبادی توضیح داد: در بخش دیگر این جلسه صالحی معاون فرهنگی و مسئول نمایشگاه کتاب تهران به سوالات مختلف نمایندگان کمیسیون فرهنگی پاسخ داد و در پایان نیز اعضای کمیسیون فرهنگی ضمن بیان نقطه نظرات خود برای برگزاری معتبر نمایشگاه کتاب از زحمات و تلاش‌های وزارت ارشاد در برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تشکر و قدردانی کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*