محرومیت غرفه داران متخلف از حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب 95

محرومیت غرفه داران متخلف از حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب 95

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قرار شد جلسه ای در این کمیسیون با حضور منتقدان نحوه برگزاری نمایشگاه و مسئولان اجرایی آن داشته باشیم تا سال آینده نمایشگاهی به مراتب با کیفیت تر برگزار شود.

سید علی طاهری با اشاره به دستور جلسه روز (سه شنبه 5 خرداد) کمیسیون فرهنگی گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه این کمیسیون حضور یافت تا پیرامون نمایشگاه بین المللی کتاب گزارشی ارائه کند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادامه این جلسه صالحی، معاون وزیر نیز گزارشی نسبت به عملکرد این نمایشگاه و مقایسه با سال گذشته ارائه کرد و مسائلی که اعضای کمیسیون با حضور در این نمایشگاه با آن مواجه شدند نیز مطرح شد.

وی افزود: اشکالاتی که از سوی نمایندگان مطرح شد پیرامون برخی غرفه ها و محتویات برخی کتب ارائه شده در این نمایشگاه بود همچنین درباره مشکلاتی که ناشران مطرح کرده بودند نیز بحث و گفتگو شد.

طاهری در ادامه اضافه کرد: برخی اشکالاتی که غرفه ها داشتند در خصوص حجم چاپ کتاب از سوی آنها بود که مغایر با حضور در نمایشگاه عنوان شد یعنی چاپ کتاب از سوی آنها به حد نصاب برای حضور در نمایشگاه نرسیده بود که به عنوان جریمه از حضور در این نمایشگاه در سال آتی محروم خواهند شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی در ادامه به پیشنهاد اعضای کمیسیون در رابطه با برگزاری جلسه ای با منتقدان نمایشگاه کتاب اشاره و عنوان کرد: قرار شد جلسه ای در این کمیسیون با حضور منتقدان نحوه برگزاری نمایشگاه و مسئولان اجرایی آن داشته باشیم تا سال آینده نمایشگاهی به مراتب با کیفیت تر برگزار شود.

وی همچنین در خصوص بازدیدی که برخی اعضای کمیسیون روز گذشته از کارخانجات چاپ کارون خوزستان داشتند اشاره کرد و یادآور شد: رئیس کمیسیون فرهنگی که یکی از این بازدید کنندگان بود عنوان کرد یک سرمایه گذار برای امر چاپ کارخانه خوبی را در خوزستان راه اندازی کرده است اما با مشکلاتی مواجه است که کمیسیون در این زمینه حمایت های لازم را طی برگزاری جلساتی صورت خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کمیسیون مشترک در خصوص طرح حمایت از بافت های تاریخی نیز برگزار شد، خاطرنشان کرد: انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی هفته آخر خرداد برگزار می شود چرا که سال گذشته نیز در همین زمان برگزار شده بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*