صنعت چاپ کشور فرسوده است

صنعت چاپ کشور فرسوده است

گفت وگوی اختصاصی دنیای چاپ با نماینده مجلس شورای اسلامی ایران

صنعت چاپ کشور فرسوده است

رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ایران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار دنیای چاپ بر فرسودگی صنعت چاپ کشور تاکید کرد.

سبحانی فر در این باره گفت: صنعت چاپ در کشور باید به تکنولوژی روز مجهز شود و این صنعت باید نو سازی و بهسازی شود، همچنین در بخش مواد اولیه صنعت چاپ مثل رنگ ها و… باید تلاش کنیم از بهترین مواد استفاده شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن درادامه با تاکید بر قدمت صنعت چاپ در ایران گفت: کشور ما از گذشته های دور در این صنعت پیشگام بوده ولی در حال حاضر شاهد آن هستیم که با واردات رنگ های بی خاصیت چینی لطمه بزرگی به صنعت چاپ خورده و شاهد افت کیفیت تولیدات در این صنعت هستیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که اتحادیه ها و اصناف فعال در صنعت چاپ با مشکلات متعددی مواجه هستند از جمله مشکل کمبود نقدینگی برای بازسازی دستگاه ها ، خرید مواد اولیه و… تاکید کرد: صندوق توسعه وزارت صنایع و بازرگانی می تواند به فعالان این صنعت کمک کند و با پرداخت وام های طویل المدت این امکان را در اختیار چاپخانه ها، صحافان و… قرار می دهد تا به تکنولوژی روز مجهز شوند.

سبحانی فر همچنین در خصوص تعطیلی برخی از چاپخانه های کشور تاکید کرد: مهم ترین عامل در این زمینه فرسوده بودن دستگاه هاست و چاپخانه ای که نتواند خود را به روز کند مسلما مشتریان خود را از دست می دهد. بنابراین صاحبان چاپخانه ها و صنوف دیگر در این صنعت باید برای تدوام حیات خود و عرضه تولیدات با کیفیت به تکنولوژی روز مجهز شوند و همانطور که گفتم صندوق توسعه می تواند در این زمینه نقش موثری داشته باشد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*