دولت‌آبادی: دوست ندارم رمانم در فضای مجازی منتشر شود

دولت‌آبادی: دوست ندارم رمانم در فضای مجازی منتشر شود

محمود دولت‌آبادی گفت: بیشتر جوان‌ها با کامپیوتر و اینترنت سر و کار دارند اما اگر قرار باشد یکی از رمان‌های من در فضای مجازی منتشر شود با این کار موافق نیستم.

دولت آبادی در ادامه تاکید کرد: البته من نسبت به جوان‌ها تسلط کمتری به کاربرد اینترنت و فضای مجازی دارم اما همین قدر می‌دانم که وضع کتاب‌های دیجیتال در ایران نابسامان است.

نویسنده رمان 10 جلدی «کلیدر» در پاسخ به این پرسش که آیا دوست داشتید رمان «زوال کلنل» به شکل الکترونیک در فضای مجازی منتشر می‌شد گفت: خیر، اصلاً چنین تمایلی ندارم.

خالق رمان «جای خالی سلوچ» یادآور شد: از آنجا که قانون کپی‌رایت در ایران رعایت نمی‌شود و ما جزو این قانون محسوب نمی‌شویم مشکلاتی در پی دارد، از دیگر سو در انتشار کتاب‌های دیجیتال هم مشکل داریم.

وی توضیح داد: موضوع سر و سامان یافتن کتاب‌های دیجیتال تا درست شدن وضع کپی رایت در کشورمان به سرانجام نخواهد رسید. در حال حاضر مطالب زیادی در فضای مجازی وجود دارد که نویسندگان آن‌ها مشخص نیستند و هر کس به نام خود مطالبی منتشر می‌کند.

محمود دولت‌آبادی، متولد دهم مرداد 1319 در سبزوار است. وی بارها از ایران کاندیدای دریافت جایزه نوبل ادبیات شده است. رمان 10 جلدی «کلیدر» طی سه دهه اخیر بارها تجدید چاپ شده است. از دیگر آثار او می‌توان به «جای خالی سلوچ»، «نون نوشتن» و «سلوک» اشاره کرد.

دولت‌آبادی مدتی پیش به دلیل فعالیت مستمر در حوزه نوشتن،موفق به دریافت جایزه لوژیون دونور از کشور فرانسه شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*