بیمه تکمیلی خبرنگاران رایگان شد

بیمه تکمیلی خبرنگاران رایگان شد

معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بسته حمایتی سال ۹۴ زمینه بیمه تکمیلی رایگان اهالی رسانه را فراهم ساخته است.

از جمله سیاست های دولت یازدهم تامین بیمه تکمیلی خبرنگاران بوده که علاوه بر رییس جمهور مسئولان مختلف وزارت ارشاد نیز بر آن تاکید داشته‌اند. بر همین اساس،  علاوه بر اینکه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند، می‌توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده کنند، ارشاد یک خبر خوش برای سایر خبرنگاران و رسانه‌ها نیز دارد.

معاونت مطبوعاتی در بسته حمایتی سال ۹۴، رایزنی‌ها در خصوص پرداخت یارانه بیمه تکمیلی را انجام داده تا رسانه‌ها بدون پرداخت هزینه، بیمه تکمیلی همکاران خود را نیز انجام دهند.

این در حالی است که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود همه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای (حق التحریرها، نمایندگی های استانی و…) را تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌دهد.

بر این اساس معاونت مطبوعاتی ۴ راهکار برای بیمه تمامی فعالان رسانه در نظر گرفته که علاوه بر اقدام رسانه‌ها، صدور کارت حرفه‌ای، ثبت‌نام در سایت صندوق اعتباری هنر با عنوان «فعالان غیرحرفه‌ای»، بیمه رایگان «سلامت» نیز هست که با اعلام آمادگی «بیمه سلامت» برای بیمه کردن فعالان مطبوعاتی، آن دسته از افرادی که از طریق رسانه‌هایشان بیمه نشده‌اند، به‌ویژه افرادی که میزان همکاری‌شان با یک رسانه مشخص به حدی نیست که در زمره همکاران اصلی آن رسانه قرار بگیرند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند. این افراد می‌توانند به سایت بیمه سلامت مراجعه و برای انجام بیمه، نام‌نویسی کنند تا بعد از استعلام لازم از وزارت ارشاد و سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شوند. با کمک وزارت رفاه، بیمه این افراد رایگان می‌شود و با همراهی سازمان تأمین اجتماعی و بازپرداخت مابه‌التفاوت توسط خود فرد یا مسیرهای جایگزین، موضوع بازنشستگی این افراد نیز سامان می‌گیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*