بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیمه می‌شوند

بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیمه می‌شوند

بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیمه می‌شوند
کلیه بازدیدکنندگان در ایام برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مصلی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.به گزارش مهر، اعلام آمادگی مترو برای جابجایی بازدیدکنندگان و برپایی کارگاههای تخصصی چاپ از دیگر اخبار نمایشگاه کتاب است.بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیمه می‌شوند

حسین صفری مدیر اجرایی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: بنابر توافق صورت گرفته میان شرکت بیمه کننده و ستاد برگزاری نمایشگاه کلیه مراجعین، بازدیدکنندگان، کارکنان و غرفه‌داران نمایشگاه و تمامی کتابهای ناشران داخلی و خارجی تحت پوشش بیمه مسوولیت مدنی و حوادث قرار می‌گیرند.

وی افزود: در صورت بروز حادثه برای مراجعین و بازدیدکنندگان در محل برگزاری نمایشگاه و هرگونه خسارت احتمالی به تمامی کتابهای ناشران داخلی و خارجی، شرکت بیمه‌گذار موظف است هزینه خسارت وارده شده را تا سقف قانونی مقرر شده پرداخت کند.

اعلام آمادگی متروی تهران برای جابجایی بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب

شرکت بهره برداری مترو آمادگی جابجایی بیش از دومیلیون نفر بازدید کننده از بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را دارد.

جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو گفت: در حال حاضر هر دو ایستگاه شهید بهشتی و مصلی به نمایشگاه کتاب منتهی می‌شود و از سایر واحدهای حمل و نقل خواسته شده تا مسافران شهرستانی را از نزدیکترین ایستگاه متروی مربوطه جابجا کنند و حمل و نقل آنها از طریق مترو به نمایشگاه کتاب صورت گیرد.

وی گفت: امسال با توجه به افزایش امکانات و ظرفیت‌های متروی تهران و همکاری شرکت اتوبوسرانی جابجایی مسافران بیش از 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد که این رقم بیش از دو میلیون نفر خواهد بود.

ربیعی با تأکید بر استفاد از بلیط‌های اعتباری درایام نمایشگاه کتاب خاطر نشان کرد: جهت رفاه حال مسافران و جلوگیری از صفهای طولانی برای تهیه بلیط، توصیه می‌شود از بلیط‌های اعتباری مترو استفاده شود.

کارگاههای تخصصی صنعت چاپ در نمایشگاه کتاب

نشستها و کارگاههای تخصصی صنعت چاپ در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود.

محمدحسن فکری رئیس مرکز جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره 5 گفت: نشستها و کارگاههای تخصصی به مدت ده روز در نمایشگاه کتاب تهران با حضور استادان و دست اندرکاران حوزه چاپ برگزار می‌شود.

وی در خصوص برگزاری برنامه‌های مرکز جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره 5 در بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: برگزاری جلسات و نشست تخصصی، برپایی کارگاههای آموزشی تخصصی چاپ و نشر کتاب، معرفی پایان‌نامه‌های دانشجویی، نمایش عملی فرآیند چاپ بر روی اشکال هندسی و معرفی 8 کارآفرین برتر در حوزه صنعت چاپ از جمله فعالیتهای این مرکز در نمایشگاه کتاب تهران است.

دسترسی به اخبار نمایشگاه کتاب از طریق شبکه تله تکس کشور

اخبار و فعالیتهای بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ایام برگزاری از طریق شبکه پیام نمای (تله تکس) شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران قابل مشاهده است.

سید سعید میر محمد صادق مدیر روابط عمومی بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: علاقمندان می توانند در ایام برگزاری، اخبار و برنامه های نمایشگاه کتاب تهران را علاوه بر رسانه های اینترنتی و روزنامه های کثیرالانتشارکشور از طریق رسانه ملی و شبکه پیام نمای (تله تکس) شبکه 2 نیز پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: همچنین سایت نمایشگاه به آدرس www.tibf.ir نیز در ایام برگزاری نمایشگاه اطلاعات ناشران و کتابهای عرضه شده در بخش داخلی و خارجی نمایشگاه را در دسترس عموم قرار خواهد داد.

نشر افق به همراه نویسندگانش در نمایشگاه کتاب حضور دارد

نشر افق در هر روز از روزهای نمایشگاه کتاب نشستی با حضور نویسندگانش برگزار می‌کند.

این انتشارات که امسال با حدود 27 عنوان کتاب چاپ اول در حوزه کودک و نوجوان و بزرگسال در نمایشگاه حاضر می شود، در هر روز نشستی را رو در رو با نویسندگان و مخاطبان برگزار می‌کند. این نشستها در غرفه کودک و نوجوان و غرفه بزرگسال نشر افق برگزار می‌شود. از جمله نویسندگان حاضر در نمایشگاه می‌توان به سیامک گلشیری، مجید قیصری، خجسته کیهان، لادن نیکنام، محمود حسینی زاد اشاره کرد.

همچنین احمد اکبر پور، محبوبه نجف خوانی، عرفان نظر آهاری، شیدا رنجبر و محمد رضا شمس نیز در جلسات مذکور حاضر خواهند بود.

11 پایانه حمل و نقل عمومی در محوطه نمایشگاه کتاب تهران مستقر می‌شود

پایانه حمل و نقل وسیعی در داخل محوطه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در نظر گرفته شده است. در داخل محوطه نمایشگاه کتاب تهران پایانه وسیعی به حمل و نقل عمومی اختصاص یافته است.

بازدیدکنندگان برای عبور و مرور از طریق اتوبوس باید به پارکینگ اتوبوس‌ها که در قسمت شماره 3 (شهید بهشتی) نمایشگاه کتاب تهران واقع شده و به سمت میدان‌های مبدا اعلام شده از سوی شرکت واحد حرکت خواهند کرد، مراجعه کنند.

پارکینگ تاکسیرانی نیز در قسمت ورودی شماره 2 (شهید بهشتی) نمایشگاه واقع شده است و در دو بخش تاکسی بانوان و تاکسی‌های عمومی بازدیدکنندگان را سرویس دهی خواهند کرد.

اطلاعات بیش از 20 هزار عنوان کتاب بر سایت انجمن ناشران دانشگاهی قرار گرفت

اطلاعات بیش از 20 هزار عنوان کتاب دانشگاهی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بروی سایت انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی به نشانی www.bup.ir قرار گرفته است.

سیدعباس حسینی نیک مدیر مسئول انتشارات مجد گفت: بخش کتابهای دانشگاهی از پرمخاطب‌ترین بخشهای نمایشگاه کتاب تهران است و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این سایت در خصوص جدیدترین عناوین کتابهای مختلف، اطلاعات فردی و انتشاراتی، آخرین قیمت به روز و غیره اطلاعات کسب کنند.

وی گفت: در حال حاضر اطلاعات بیش از 20 هزار کتاب شامل نام کتاب، نام نویسنده یا مترجم، موضوع کتاب، تعداد صفحات، بهای کتاب و عنوان ناشر بر روی این سایت قرار گرفته و ناشرین تا قبل از برگزاری نمایشگاه فرصت دارند اطلاعات خود بر روی این سایت کامل کنند.

حسینی نیک سایت انجمن ناشران دانشگاهی را مرجع منحصر به فرد جامعه دانشگاهی کشور معرفی کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه اطلاعات بیش از 300 ناشر دانشگاهی در این سایت موجود است اولین سایت تخصصی قابل گزارش‌گیری علمی در بخش کتاب دانشگاهی شناخته شده است.

عضو هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی این سایت را تنها مرجع قابل اعتماد برای جامعه دانشگاهی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه هر ناشر اطلاعات مختلف اعم از اطلاعات فردی مدیر مسئول انتشارات (عکس، اسم و …) ، اطلاعات انتشارات (آرم، آدرس، تلفن، زمینه فعالیت) و اطلاعات کتابهای منتشر شده را شخصاً وارد این سایت می‌کند، می‌توان مؤثق‌ترین اطلاعات کتاب را در این سایت جویا شد.

نشست هماهنگی ستاد مدیریت پیشگیری از بحران “ویژه نمایشگاه” برگزار شد

اولین نشست هماهنگی ستاد مدیریت پیشگیری از بحران “ویژه نمایشگاه” دیروز شنبه پنجم اردیبهشت در مصلای تهران برگزار شد.

حسین صفری مدیر اجرایی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان این مطلب گفت: در این نشست کلیه نهادها و سازمانها از جمله اورژانس، آتش نشانی، نیروی انتظامی و …. حضور داشتند.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا نهادهای مختلف با افزایش نیروها و امکانات خود در بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران نسبت به سال گذشته پوشش بهتری را برای ایجاد شرایط ایمن در این نمایشگاه فراهم کنند. همچنین حضور امکانات و تجهیزات نهادها و سازمان‌ها برای شرکت و همکاری در نمایشگاه کتاب تهران در این نشست نهایی شد.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 16 تا 26 اردیبهشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*